NOVÝ TERMÍN: Woodkid

Forum Karlín Pernerova 51, Praha 27. listopadu 2020 20:00
20:00 - NOVÝ TERMÍN: Woodkid

Náhradní termín pro koncert Woodkida bude 27. listopadu 2020

Vzhledem k současné situaci týkající se COVID-19 jsme byli nuceni odložit nadcházející koncert Woodkida ve Foru Karlín, původně plánovaný na 28. května. S potěšením ale oznamujeme, že nové datum pro Prahu je stanoveno na 27. listopadu 2020. Vaše vstupenky zůstávají platné pro nové datum koncertu. V případě potřeby je možné vstupenky vrátit u příslušné ticketingové společnosti (GoOut, Ticketportal) do 15. července 2020.

Před šesti lety patřil jeho koncert k vrcholným zážitkům festivalu Colours of Ostrava – mohutné hymnické skladby, kde se prolínala elektronika s velkolepou smyčcovou hudbou a hypnotickým zpěvem, to vše za doprovodu působivých černobílých snových projekcí. A 28. května 2020 se představí tento francouzský hudební mág, který se prosadil i jako tvůrce vizuálně sugestivních videoklipů pro Mobyho, Katy Perry, Taylor Swift nebo Lanu Del Rey, naživo s kapelou v Praze. Do Fora Karlín přijede v rámci turné k nově připravované desce.

„Chci, aby lidé, kteří poslouchají mé skladby, získali pocit, že jsou hrdinové,“ řekl Woodkid před sedmi lety v době vydání své první desky Golden Age a udělal všechno proto, aby posluchači jeho přání podlehli. Obestřený lesy smyčců, za mohutných úderů bubnů a velkolepých fanfár dechů, nás ve skladbách Iron, Run Boy Run a I Love You uváděl hypnotickým hlasem do děje futuro-středověké fantasy Golden Age: Woodkidova „hledání nespoutaného malého kluka odmítajícího zestárnout uvnitř dospělého muže“.

Woodkid vystudoval ilustraci a animaci, pracoval v knižním nakladatelství, spolupracoval s režiséry Luce Bessonem a Sofií Coppola a postupně přešel k reklamě, v níž se brzy zařadil mezi nejvyhledávanější tvůrce své generace, zvlášť po zveřejnění vtipného videa Aides Graffiti. Výčet jeho ocenění, včetně nominace na Grammy, nebere konce, ale největší úspěchy získal s videoklipy pro Katy Perry, Taylor Swift, Mobyho, Lanu Del Rey, Drakea a Rihannu. Jejich milionová sledovanost na YouTube mu vynesla status velké hvězdy, zářící ještě víc, když přišel s těmi vlastními.

více o NOVÝ TERMÍN: Woodkid

Doporučení umělci

NOVÝ TERMÍN: Jamie Cullum

O2 universum, Praha
2. června 2021

Pierce Brothers

Palác Akropolis, Praha
17. února 2021

Asaf Avidan

Palác Akropolis, Praha
16. února 2021

Daði Freyr

Fuchs2, Praha
22. března 2021

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Colours Selection