NOVÝ TERMÍN: Woodkid

Forum Karlín Pernerova 51, Praha 27. listopadu 2020 20:00
20:00 - NOVÝ TERMÍN: Woodkid

Náhradní termín pro koncert Woodkida bude 27. listopadu 2020

Vzhledem k současné situaci týkající se COVID-19 jsme byli nuceni odložit nadcházející koncert Woodkida ve Foru Karlín, původně plánovaný na 28. května. S potěšením ale oznamujeme, že nové datum pro Prahu je stanoveno na 27. listopadu 2020. Vaše vstupenky zůstávají platné pro nové datum koncertu. V případě potřeby je možné vstupenky vrátit u příslušné ticketingové společnosti (GoOut, Ticketportal) do 15. července 2020.

Před šesti lety patřil jeho koncert k vrcholným zážitkům festivalu Colours of Ostrava – mohutné hymnické skladby, kde se prolínala elektronika s velkolepou smyčcovou hudbou a hypnotickým zpěvem, to vše za doprovodu působivých černobílých snových projekcí. A 28. května 2020 se představí tento francouzský hudební mág, který se prosadil i jako tvůrce vizuálně sugestivních videoklipů pro Mobyho, Katy Perry, Taylor Swift nebo Lanu Del Rey, naživo s kapelou v Praze. Do Fora Karlín přijede v rámci turné k nově připravované desce.

„Chci, aby lidé, kteří poslouchají mé skladby, získali pocit, že jsou hrdinové,“ řekl Woodkid před sedmi lety v době vydání své první desky Golden Age a udělal všechno proto, aby posluchači jeho přání podlehli. Obestřený lesy smyčců, za mohutných úderů bubnů a velkolepých fanfár dechů, nás ve skladbách Iron, Run Boy Run a I Love You uváděl hypnotickým hlasem do děje futuro-středověké fantasy Golden Age: Woodkidova „hledání nespoutaného malého kluka odmítajícího zestárnout uvnitř dospělého muže“.

Woodkid vystudoval ilustraci a animaci, pracoval v knižním nakladatelství, spolupracoval s režiséry Luce Bessonem a Sofií Coppola a postupně přešel k reklamě, v níž se brzy zařadil mezi nejvyhledávanější tvůrce své generace, zvlášť po zveřejnění vtipného videa Aides Graffiti. Výčet jeho ocenění, včetně nominace na Grammy, nebere konce, ale největší úspěchy získal s videoklipy pro Katy Perry, Taylor Swift, Mobyho, Lanu Del Rey, Drakea a Rihannu. Jejich milionová sledovanost na YouTube mu vynesla status velké hvězdy, zářící ještě víc, když přišel s těmi vlastními.

více o NOVÝ TERMÍN: Woodkid

Doporučení umělci

NOVÝ TERMÍN: Jamie Cullum

O2 universum, Praha
3. listopadu 2020

ODLOŽENO: Colours of Ostrava

Dolní Vitkovice, Ostrava
15. 7.18. 7. 2020

NOVÝ TERMÍN: Seasick Steve

Lucerna Music Bar, Praha
30. června 2020

Eivør

Palác Akropolis, Praha
11. října 2020

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Colours Selection